501 54 94 01ul. Piotrkowska 270
piętro 13

90-361 Łódź
Kancelaria Adwokacka Jerzy Trzeciak Łódź

Koszty adwokackie w sprawach cywilnych

Jeśli decydujemy się na pomoc adwokata, musimy być przygotowani na poniesienie kosztów. Adwokat to koszt od kilkuset złotych do nawet kliku tysięcy, cena usług poradnictwa prawnego zależy od konkretnego adwokata, stopnia skomplikowania sprawy, czy lokalizacji.

Prawnicy w mniejszych miejscowościach pracują zwykle za niższe stawki, najdroższe usługi prawne – również te dotyczące rozwodów – są w dużych miejscowościach, wśród nich przoduje stolica, gdzie koszt prawnika to nawet 8 tysięcy złotych.

Koszt reprezentacji przez adwokata zależy też od tego, czy sprawa jest przeprowadzona z orzekaniem, czy bez orzekania i winie. To oczywiście tylko przykład.

Nie bez znaczenia jest też, czy zdecydujemy się na korzystanie z usług renomowanego eksperta w prawie, czy też podejmiemy współpracę z mniej doświadczonym, młodszym zwykle adwokatem, lub skorzystamy z usług rzeczoznawcy Na cenę końcową wpływa również nasza umowa z prawnikiem, gdzie ważne jest, ile rozpraw się odbyło, oraz czy sprawę wygraliśmy.

Bywają jednak sytuacje, kiedy wystarczy tylko porada prawa, zdecydowanie bardziej atrakcyjna cenowo niż reprezentacja w sądzie przez adwokata.

Strony Łódź